Blog: Retro kúpele Sliač, retro Slovensko,

cerveny telefon

Jedinečné kúpele Sliač, známe predovšetkým liečbou kardiovaskulárnych ochorení, sa v tichosti a priamo pred našimi očami rozpadajú.

Pred troma rokmi som uverejnila blog Postapo prechádzka po kúpeľoch Sliač, kde sa každý rok chodí liečiť moja dnes 84-ročná mama. Bolo mi smutno z toho, čo sa stalo s miestom, ktoré si z detstva pamätám ako krásne a prekypujúce životom. Dnes mi je ešte smutnejšie, pretože za ten čas sa neudialo nič, čo by kúpele pozdvihlo k bývalej sláve. Akurát sa pár vecí pomenovalo inými menami. Takže aj tie izby v kúpeľnom hoteli Palace, ktoré sa už niekoľko desaťročí nerekonštruovali, sa nazvali – Retro a Ekonomy.

Znie to prívetivo a na stránke kúpeľov to aj celkom prívetivo vyzerá, takže ak sa nedostanete do izby „Štandard“, teoreticky na vás bude tri týždne dýchať nostalgia. Skutočnosť je však iná. Prvé, čo pri vstupe do „Palacky“ zaregistrujete, je zápach. Smrdí tu moč a starina, aj keď cez sviatky a víkendy sa zamestnanci snažia priestory vyzdobiť kvôli platiacim „wellness návštevníkom“. Niežeby bežní pacienti neplatili, veď ani Retro a Ekonomy nie je zadarmo.

Na poschodie s Retro izbami sa dostanete výťahom. Starodávne výťahy majú svoje čaro, ale pokiaľ máte batožinu, zvoľte radšej ten väčší, treba totiž poodstúpiť od dverí. Ak ste starší človek, prípadne používate paličku či barlu, rátajte s tým, že cestou do svojej izby budete niekoľkokrát denne zápasiť s týmito schodmi.

Toto je len začiatok článku. Celý článok s fotografiami nájdete, keď kliknete na tento link na Blog SME

Stretnite sa s Alexandrou Pavelkovou aj na Facebooku.

© Alexandra Pavelková

Diskusia k článku

Žiadny príspevok, založiť novú diskusiu.
Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio