Pridať nový príspevok
prísp. na stranu


Soňa Lantajová
05. 04. 2009 21:58

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: Ferdinand I. Neapolský

Ja nie, sorry. A to som maturovala z dejepisu (aj keď už dávnejšie…). Ale možno by som sa pri čítaní rozpomenula ; )

Saš
31. 03. 2009 14:29

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [2] Ferdinand I. Neapolský

Memento Mori prechádza poslednými úpravami. Včera ma editor donútil v texte upresniť, kto to vlastne bol ten Ferdinand, s ktorým sa nakoniec Lorenzo di Medici dohodol. Ževraj bežný čitateľ to nevie. Kontrolná otázka: Vie niekto, čo bolo medzi Lorenzom, Ferdinandom a pápežom? :)

Lamahe
10. 02. 2009 09:28

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [4][3] RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

Je to také moje opus magnum, píšem ho snáď 10 rokov

Pokiaľ sa nemýlim, takto nejak to bolo aj s knihou Jonathan Strange & pán Norrell – už len potom osloviť nejaké Bloomsbury, Orbit, Ace, alebo Tor Books a vydať hit desaťročia ;)

..nie je to zlá predstava, nie?

Saš
09. 02. 2009 19:46

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][4] RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

OK, tak máj je relatívne blízko – ale bola to celkom dlhá publikačná prestávka

Áno. Dosť veľa práce mi ale dalo urobiť tú monografiu o Hajaovi Mijazakim, vrátane vzniku mangy a anime v kontexe japonskej spoločnosti, histórie, geografie a iných aspektov. Vydanie sa trochu tiež zdržiava, medzitým bol v kinách uvedený ďalší Mijazakiho film (Ponjo), ktorý v monografii uvádzam na konci ako „projekt vo fáze prípravy“. Trochu ma to štve, ale čo už, nie je to predsa komerčný trhák, aj keď svoj okruh čitateľov si iste nájde. Prakticky ešte nikto komplexne nezmapoval teóriu anime, takže táto vec je jednak tak trochu mojou srdcovkou, druhak ma to posúva na iný level – literárneho, resp. skôr filmového teoretika. To som vyštudovala a to ma baví, aj keď u nás týmto smerom veľmi euríky nekvitnú.

Čo neznamená, že sa vzdávam beletrie. Barva bola takým východiskom z núdze – v skutočnosti mám začatý román, kde jedna z dejových línií je príbeh maliara, Alessandrovo (z Barvy) súčasníka. Pretože však na románe pracovať nestíham, reálie, históriu, ktoré som si naštudovala, som využila aspoň v Barve. Problém je skôr v motivácii – starnem, bolí ma chrbát a oči, trpím chronickou únavou. Ja si tie knihy, ktoré mám rozrobené, môžem čítať (v hlave) kedykoľvek a kdekoľvek, a voľáko po tých 8 publikovaných knihách, všetkých cenách a úspechoch ma nič netlačí, aby som si sadla za počítač a prenášala tie príbehy ďalej. Aj keď pomaly vypadávam z kurzu a už ani do rozhlasu ma nevolajú :)

Ináč ten román prešiel mnohými vývinovými štádiami. Momentálne sa volá Adamove deti a už to tak asi zostane. Je to také moje opus magnum, píšem ho snáď 10 rokov (samozrejme, medzitým som si pár kníh strihla). Stále nachádzam nové nedokonalosti a nové riešenia, stále mi niekto rýchlejší vyfúkne nápad, ktorý som tu použila, takže musím mazať a odznova, stále sa len prekopávam hlinou. Preto riskujem, že keď ho nakoniec dokončím, bude sa páčiť len mne, ale niežeby mi to nejako extra vadilo.

Sancty
09. 02. 2009 17:21

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][5] RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

Tak to prr Lamahe! Ja nemám nič proti praskajúcim lebkám, dočítavam Bivoja a je to len prirodzená reakcia. :) Aj keď Ďuro by mohol používať na killovanie aj časti tela od krku nižšie.

Lamahe
09. 02. 2009 16:20

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [7][6] RE: RE: RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

OK, tak máj je relatívne blízko – ale bola to celkom dlhá publikačná prestávka (teda v beletrii = mimo publicistiku/re­cenzie) nie?

Saš
09. 02. 2009 15:23

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

Lamahe, zostavovateľ Ondřej Jireš (Pod kočičími hlavami, Čas psanců, Písně temných věků) mi prednedávnom sľúbil, že antológia Memento Mori (Červenák, Neomillnerová, Medek, Renčín, ja a i.) vyjde najneskôr do mája.

Lamahe
09. 02. 2009 11:03

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][8] RE: RE: RE: Ad Barva je hotová

Sancty totiž zásadne vytýka praskajúce lebky kde sa dá (no a hlavne u Ďura) :))

..a vlastne vyšla už niekde Farba v tlačenej podobe? alebo je niečo naplánované?

Saš
08. 02. 2009 11:20

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [10][9] RE: RE: Ad Barva je hotová

ukážková jednohubka bez desiatok drvených, praskajúcich lebiek. Už sa móc teším.

vieš, čo, keďže ide o renesančnú detektívku s prímesou fantastiky, na tých 50 stranách je mŕtvol viac než dosť. Ale fakt je, že praskajúce lebky si nepamätám :)

Sancty
08. 02. 2009 09:41

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [][10] RE: Ad Barva je hotová

Málinko mi to drhlo, ale to je možno spôsobené neupraveným textom a určite ešte neumytými ospalými očami. Fakt sa mi to páči. Elegantná ukážková jednohubka bez desiatok drvených, praskajúcich lebiek. Už sa móc teším.

Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio