Noc v meste, 12. januára 2011
Noc v meste

Vyšlo vo Fantázia OnLine 22. 11. 2010

Z útrob podzemia sa linulo zelenkasté svetlo. V tesnom závese ho nasledovalo strašidelné jačanie a „tuc-tuc“ automatického bubeníka. Pri dverách stál plešatý chlap s plecami ako berlínsky múr. Párkrát som sa nadýchol, aby som upokojil rozbúšené srdce. Otrčil som holohlavcovi zápästie označené pečiatkou a vkročil som dnu.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Horalka, 15. júla 2010
Horalka

Vyšlo v rubrike Protopero dňa 5. júla 2010 v denníku Fantázia OnLine

„Môj život… bol krásny… vďaka vám,“ zašepkal starý muž. Po líci zjazvenom mnohými súbojmi sa mu skotúľala slza. Sadla som si k nemu na lôžko a pohladila ho po zvráskavenej tvári.

„Nikdy na vás nezabudnem, vy môj posmešník.“

Držala som ho za ruku, kým jeho unavený život celkom nevyhasol.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Príbeh zo škôlky, 10. júna 2010
Príbeh zo škôlky

Vyšlo v rubrike Protopero dňa 7. júna 2010 na stránke Fantázia OnLine.

Betuška sa chystala poumývať si ruky. Nerada zostávala v umyvárni sama, ale džavot ostatných detí prenikajúci cez stenu ju aspoň trocha upokojoval. Vyhrnula si rukávy, nech si ich zasa nenamočí až po lakte a otvorila kohútik. Strčila rúčky pod vodu, no tá bola príliš studená, aby sa v nej oplatilo pľačkať. Otriasla sa.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Nočný spoj, 7. marca 2007
Mikropoviedka
Nočný spoj

In: Fantázia a Hospodárske noviny, 23. 3. 2007
Zuzana siahla do kabelky po mobil. V lepkavej, studenej tme zasvietil displej, hádam už desiaty raz za posledných desať minút. Pokrčila plecami a rýchlo strčila telefón naspäť do tašky, pretože ten oranžový obdĺžnik ťažké vločky priam priťahoval.

Pokračovanie článku / Diskusia (2)
Tisíc podôb lásky, 19. februára 2003
Tisíc podôb lásky

Z povaly spadla veľká kvapka. Trafila presne doprostred hrnčeka a rozdelila sa na štrnásť menších kvapiek. Klasickými krivkami sa rozprskli po stole, kde sa radostne zvítali so starými kalúžkami.

Nemohol som si vyberať, v tomto podniku to bol jediný voľný stôl. Vkus mojej ženy pôsobí niekedy zarážajúco, ale na jej obranu musím povedať, že okrem Babs 5 sa v okolí niekoľkých svetelných rokov žiadna iná priestupná stanica nenachádza.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio