Prísaha, Príbehy o Vimke

Prísaha

Všetky príbehy o Vimke v jednej knihe a v slovenskom jazyku. Obsahuje tieto časti:

Prekliata prísaha

  1. Rozprávka o šťastí. Vták šťastia Fénix trpí fyzickou schizofréniou a iba mladučká Vimka mu dokáže pomôcť. Pritom získa Fénixovho koňa, ale stratí oveľa viac.
  2. Trvalé riziko. Tým, že zachráni Viereca, pána zo Skalky, je Vimka zatiahnutá do ďalších udalostí. Vierecovým úhlavným nepriateľom je totiž drakobijca Žilica, v ktorého prítomnosti sa Vimka po prvýkrát cíti neisto…
  3. Jantárová kvapka S myšlienkami na Žilicu sa Vimka potkýna o najstaršieho a najmúdrejšieho draka na svete, ktorý trpí lámkou. Keď sú si dvaja sympatickí, na zuby si nepozerajú…
  4. Trochu sa pochopiť. Vimkina ochota pomáhať každému bez ohľadu na nebezpečenstvo, zájde tentokrát za hranice nadľudských možností. Snaha o konsenzus v trojuholníku Vimka – Zabíjač – upír Nemor má však smrteľné dôsledky.
  5. Jazdci z Kamenca. Na ostrove mimo Rheanských vôd sa tri komunity – Jazdci, Divožienky a Plavci, práve chystajú do vojny, ktorej príčinu nik nepozná. Do tejto situácie sa dostáva Vimka, ktorá jediná prežila stroskotanie lode. Vedma sa púšťa na boj nielen proti chorobám tela, ale aj proti nenávisti a lakomstvu.

Zlomená prísaha

  1. Dom bolesti. Liečiteľka rieši prípad záhadných vrážd. Jej pátranie je zložité, pretože do tej istej dediny zavítal aj Žilica. Konfrontácia s mladistvou upírkou núti Vimku privolať si spomienky z vlastnej búrlivej minulosti, čo jej pomôže nájsť konečné riešenie.
  2. Kúsok tieňa. Vimka sprevádza smrteľne chorého vladyku Vlkobora a jeho suitu na poslednej ceste za povinnosťou – deportovať nebezpečného zločina Gorana na miesto jeho súdu – hrad vladyku Viereca. Cesta však vedie cez územie ľudožravých poludníc, ktoré sa v toto horúce leto nebezpečne premnožili. Kto túto cestu prežije?
  3. Dračie cesty. Voľné pokračovanie poviedky Jantárová kvapka. Ziskuchtivosť vladyku z Čierneho poľa vedie k tomu, že jeho baníci prebúrajú strop starej jaskyne a prebudia draka. Nasledujúce obete sú nevyhnutné a jediný človek, ktorý snáď dokáže draka presvedčiť, aby ukončil vraždenie. Alebo bude úspešnejší nejaký drakobijca?
  4. Malé a veľké hriechy. Dedina Zimohrad, ďaleko v horách, už po generácie skrýva tajomstvo. Smrť bájnych tvorov však spustí lavínu udalostí, ktoré odkryjú pravé povahy ľudí i neľudí.
  5. Pávie pero. Vimka sa ponáhľa domov v predtuche hrozného nešťastia. Skrátiť si cestu cez územie, kde práve prebiehajú boje proti reanským uchvatiteľom, však nebol najlepší nápad. Vedma sa zapletá do vojnových udalostí po svojom, čo zmení nielen osud ľudí vladyku Ustaša, reanského generála, ale aj jej vlastný.

Epilóg

Príchod zimy. Posledná poviedka z cyklu príbehov zo slovanského prostredia o vedme Vimke. Liečiteľka s úmyslom pomôcť dedinčanom v núdzi pobozká Morenu. Za také rúhanie je len jeden trest a nemilosrdný vykonávateľ božskej spravodlivosti je už Vimke v pätách…


Vydavateľ: Slovart, Bratislava
Rok vydania: 2006
Obálka: Michal Ivan
Počet strán: 352
Rozmer: 125 X 190
Väzba: pevná
ISBN: 80–8061–253–6

© Alexandra Pavelková

Diskusia k článku

Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio