Mučitelův stín, 8. decembra 2000
Wolfe, Gene
Mučitelův stín

In: Fantázia

V kapucni takej čiernej, že ho činí takmer neviditeľným, s mečom Terminus est ukrytým pod plášťom z rovnakej látky, s dokonalou pamäťou, ktorá uchováva každú podrobnosť i toho najzanedbateľnej­šieho zážitku jeho života, kráča mestom Severian, tovariš cechu Mučiteľov. Vyhnali ho z Citadely, hoci bol jedným z najlepších.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Pod povrchom, 22. novembra 2000
Zemeckis, Robert
Pod povrchom

In: Fantázia
Dr. Norman Spencer je workoholik, svetová kapacita a ešte stále použiteľný chlap. Bohužiaľ, stále je to málo, aby sa priblížil k žiarivej hviezde svojho geniálneho otca, zásluhou ktorého sa meno Spencer natrvalo zapísalo do loga každej univerzitnej skriptárne.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
X-Men, 25. októbra 2000
Nebuďte Wolverina!!
X-Men

In: Fantázia
S rosomákom ma pred rokmi zoznámil zálesák Rolf. Rosomák je beštia prefíkaná, pustí sa aj do oveľa väčšieho protivníka, ako je on sám. A dostane ho. Aj vtedy, keď je v dobrej nálade. A čo ešte, keď je nahnevaný… Quonabov pes Skookum by vedel rozprávať.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Galaxy Quest, 21. októbra 2000
Dean Parisot
Galaxy Quest

In: Fantázia
Pred časom som pracovala na interview so Sigourney Weaverovou, preto najsilnejšou motiváciou zájsť do kina bola zvedavosť, ako si Ripleyová poradí s dvojúlohou priblbej poručíčky Tawny Madisonovej a uťahanej herečky Gwen DeMarcoovej. Ba nie. Asi najvýznamnejšou pikoškou okolo výroby filmu bola hláška, že Weaverová konečne ukáže podprsenku.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Carpe Jugulum, 10. októbra 2000
Pratchett, Terry
Carpe Jugulum

In: Fantázia
Bábi Zlopočasná ešte stále žije. A dobre robí, hoci niektorí by ju radi videli v inom skupenstve. Nie preto, žeby Bábinou pracovnou náplňou bolo rozhodovať o veciach, ktoré sa nikdy nesmú dostať spoza zamknutých dverí. Ani preto, že tie veci robí sakramentsky dobre – lebo niekto ich robiť musí. Ľudia sa Bábi boja, pretože jej koníčkom nie je iba voziť sa po svete v orlej hlave, (alebo si užívať v koži králička), ale aj terorizovať okolie svojím cynizmom a dokonalosťou.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Zaklínač v novom šate, 24. augusta 1999
Zaklínač I. Poslední přání
Zaklínač v novom šate

In: Fantázia 11
Rok vydania: 1999
Hádanka: Je to červené, tvrdé a dlhé 23 centimetrov. Čo je to?
Uhádli ste – Zaklínač!

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Star Trik - Rozsurrection, 5. mája 1999
Star Trek Insurrection
Star Trik - Rozsurrection

In: Fantázia č. 9

Pamätáte sa na náčelníka Bieleho Mustanga? Nešťastný človek – mal hrozné detstvo. Kdekoľvek si jeho rodina rozložila stan, naftári vzápätí našli ropu a vykopli ich odtiaľ. Neustále sa museli sťahovať, a ropné spoločnosti dychtivo sledovali, kde sa usadia. Nakoniec to došlo tak ďaleko, že naftárski agenti sa pokúšali odhadnúť, kde sa rodina Bieleho Mustanga chce usadiť, a začali na tom mieste vŕtať ešte pred tým, ako Mustangovci zapichli prvú stanovú tyč. Na počiatku podobnej kariéry stoja Ba'kuovia – pravdepodobne najmierumilovnejšia rasa vo vesmíre.

Pokračovanie článku / Diskusia (0)
Nové v bibliografii
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio
Biblio